راهنمای بروز رسانی اطلاعات کتاب‌ها

به منظور بروزرسانی اطلاعات کتاب ،ابتدا نمایشگاه مورد نظر را انتخاب نموده و سپس به روی دریافت فایل اکسل نمونه لیست کتاب ها کلیک کرده تا نمونه فرمت مناسب جهت بارگذاری اطلاعات را دریافت نمایید. قبل از انجام ویرایش حتما نکات ذیل را مطالعه و رعایت فرمایید:

۱. از جابجایی ستون ها  و تغییر در کلمات  ردیف اول(هدر)خودداری کنید
۲.استفاده از (، ؛ / . * % $ ! @ ) در فایل ممنوع (برای تفکیک عدد در قیمت گذاری ازاین علامات استفاده ننمایید و عدد را به شکل طبیعی ثبت کنید ،می توانید از بخش Number Formatting اکسل استفاده کنید.)
۳.فقط ستون های «فعال(1)/غیرفعال(0)»؛ «تعداد» و «قیمت جدید کتاب» (درصورت نیاز) در فایل اکسل اصلاح شوند. چنانچه تصمیم به عدم نمایش و فروش کتاب در نمایشگاه گرفتید آنرا غیر فعال نمایید و یا تعداد صفر برای آن ثبت کنید. (از تغییرات در ستون های قرمز رنگ اکیدا خودداری فرمایید)
۴.هر بار بارگذاری فایل اکسل موجب جایگزینی ستون تعداد، فعال/غیر فعال فایل جدید می گردد.

5. (ویرایش جدید سایتقبل از شروع هر نمایشگاه می توانید به تکرار قیمت  یک کتاب را ویرایش نمایید اما به محض شروع نمایشگاه امکان ویرایش مجدد قیمت کتابی که قبلا تغییر داده اید امکان پذیر نمی باشدو فقط ویرایش قیمت برای کتابی که اعمال نشده است امکان پذیر می باشد.

5.چنانچه بصورت موردی تصمیم به ویرایش اطلاعات کتاب(قیمت،افزایش یا کاهش تعداد، فعال و غیرفعال نمودن) گرفتید و یا به برنامه اکسل مسلط نیستید، از طریق گزینه های مدیر فروش و بعد کتاب وارد شوید و گزینه عملیات در سمت چپ هر کتاب را کلیک نمایید.

6.فایل اکسل حتما با پسوند xlsx باشد.(از نسخه های دیگر استفاده ننمایید چون غیر قابل بارگذاری است)
7.چنانچه کتاب  دوره ای و چند جلدی دارید در فایل اکسل، هم شابک تک جلدی و هم شابک دوره ای قابل مشاهده است .لذا انتخاب فروش و یا عدم فروش بعهده ناشر است. در ستون "چند جلدی" اکسل اگر گزینه "بلی" را مشاهده نمودید آن شابک دوره ای کتاب مورد نظر می باشد و اگر "خیر" باشد  شابک تک جلدی  کتاب را مشاهده می نمایید

8. (ویرایش جدید سایتبرای نمایش تعداد جلدهای کتاب های دوره ای جهت سهولت خرید مشتریان(که شابک چند جلدی آنها "بلی" است) می بایست الزاما فقط تعداد جلد این نوع کتاب ها را(چندجلدی) را در ستون O اکسل درج نمایید.
9.ستون های (A-Jصورتی)اکسل غیرقابل تغییر است و برای ویرایشات اطلاعات کتاب ها از ستون های (K-O) استفاده نمایید و از حذف ستون اکیدا خودداری فرمایید.

10.ویرایش فقط در مورد کتاب های موجود در سیستم امکان پذیر می باشد(هیچ کتابی به سیستم نمی توان اضافه نمود)

11. در هنگام ورود اطلاعات حتما زبان صفحه کلید لاتین باشد

12. قیمت کتاب  در ستون «قیمت جدید» بدون تخفیف و به صورت قیمت قطعی وارد شود. سامانه به طور خودکار 10 درصد تخفیف نمایشگاه را محاسبه می کند.(چنانچه قبل از شروع نمایشگاه قیمت جدید کتاب را به اشتباه ویرایش نمودید با مرکز پشتیبانی تماس حاصل فرمایید)

13.  از ثبت «درصد تخفیف بیشتر از تخفیف نمایشگاه» در ستون مربوطه در فایل اکسل خودداری نمایید. این ستون غیرفعال است.

14. در صورت بارگذاری فایل اکسل به خطاهای احتمالی نمایش داده شده در بالای صفحه توجه نمایید

 

(آموزش بروزرسانی اطلاعات کتاب ها ؛کلیک نمایید):    فیلم آموزشی