Background Image

سوالات متداول خریداران

 • زمان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران ؟

 از تاریخ 21  تا 31  اردیبهشت 1401 می باشد.

 • چه کسانی می توانند در این نمایشگاه خرید کنند ؟

از سراسر کشور امکان خرید وجود دارد .

 • نحوۀ افزودن به علاقه مندی ها به چه صورت می باشد ؟

       ​پس از ورود و تکمیل پروفایل کاربری امکان پذیر می باشد.

 • نحوۀ جستجو و خرید و سفارش کتاب ؟

پس از عضویت و تکمیل فرم و ایجاد پروفایل در سایت ، در ایام نمایشگاه به صورت 24 ساعته می توان اقدام به جستجو و خرید و ثبت سفارش نمود.

 • «بن کتاب» یا «یارانۀ اعتباری خرید کتاب» ؟

«بن کتاب» که پیش از این در نمایشگاه فیزیکی به صورت «کارت خرید» در اختیار متقاضیان(دانشجویان،طلاب و اعضای هیات علمی) قرار می گرفت، در نمایشگاه مجازی کتاب در صورت ارسال اطلاعات از سوی نهادهای مربوطه به ستاد برگزاری نمایشگاه؛  به صورت «یارانۀ اعتباری» به کد ملی افرادی که در سامانه بن ( bon.tibf.ir ) ثبت نام و اقدام نموده باشند تعلق می گیرد و در مرحله خرید به شرط داشتن اعتبار قابل مشاهده و محاسبه است.

این اعتبار بصورت محدود است و اولویت با کسانی است که زودتر اقدام به دریافت نموده باشند.

اهالی قلم در صورت واجد شرایط بودن، بدون ورود به سامانه بن به کد ملی آنها تخصیص می یابد

 • استفاده از یارانۀ اعتباری خرید کتاب (بن کتاب)؟

اگر سامانه بن یارانۀ اعتباری خرید کتاب به کد ملی شما اختصاص یافت، پس از طی مراحل خرید در سامانۀ فروش( book.icfi.ir(، در مرحلۀ «نهایی سازی و پرداخت»، ضمن مشاهدۀ مبلغ اعتبار خود، مبلغ یارانه از فاکتور کسر می شود. شایان ذکر است از اعتبار بن کتاب برای چند سفارش تا اتمام اعتبار می توانید استفاده نمایید.

 • استفاده از کد تخفیف (یکبار مصرف)خرید کتاب؟

اگر کد تخفیف خرید کتاب در اختیار دارید، پس از طی مراحل خرید در سامانۀ فروش book.icfi.ir، در مرحلۀ «نهایی سازی و پرداخت»، آن کد را در کادر مورد نظر وارد نمایید و سپس  گزینه «پرداخت و ثبت نهایی سفارش» را کلیک نمایید تا  در فاکتور خرید شما اعمال گردد. شایان ذکر است توجه داشته باشید  کدهای تخفیف یکبار مصرف است و مانده اعتبار آن مجددا قابل استفاده نمی باشد. 

*نکته بسیار مهم**

1.​با توجه به محدودیت  حداقل پرداخت در درگاه های بانکی، لطفا به گونه ای سبد خرید خود را مدیریت کنید که حداقل مبلغ قابل پرداخت در درگاه بانکی 50،000 ریال و حداکثر 500،000،000 ریال باشد.

 • یافتن کد پستی ؟

برای بازیابی شماره کد پستی جهت درج در آدرس سفارش  به درگاه خدمات الکترونیک شرکت پست به نشانی gnaf.post.ir/portal  مراجعه کنید.

 • نحوه پیگیری سفارش ؟

از دو طریق امکان پذیر است:

1. اگر کتاب های خریداری شده با پست ارسال شده باشد، در سمت چپ جزئیات هر سفارش در تاریخچه خرید بر روی لوگوی پست کلیک نمایید.

2. در صورتی که توسط ناشر مستقیماً ارسال شده باشد، به پنل کاربری خود رفته و با مراجعه به «تاریخچه خریدها»، سفارش خود را مشاهده و براساس توضیحات ناشر در کادر مربوطه پیگیری کنید.

 • نحوه دریافت سفارش؟

هر سفارش از هر ناشر در قالب بستۀ جداگانه ای به دست خریدار می رسد.

 • زمان دریافت سفارش ؟

با توجه به تفاوت موقعیت جغرافیایی ناشران و پراکندگی موقعیت خریداران، زمان رسیدن مرسولات به دست خریداران متفاوت است. زمان تقریبی رسیدن مرسوله به دست خریدار، به محض تحویل بسته توسط ناشر به اداره پست، از طریق پیامک به خریدار اطلاع داده می شود.

 • انصراف از خرید ؟

به دلیل پیچیدگی فرایندهای فروش و محدودیت زمان نمایشگاه و حجم و ابعاد گستردۀ آن، پس از ثبت سفارش و پرداخت پول، به هیچ وجه امکان ابطال خرید وجود ندارد، مگر کتاب خریداری و دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد و یا معیوب و خراب باشد. در این صورت با مرکز پشتیبانی نمایشگاه 02191009898 تماس بگیرید.

 • برای سازمانم میخواهم خرید کنم. به چه طریق عمل کنم ؟

​      بعد از ثبت سفارش، نهایی سازی و دریافت کدپیگیری از طریق تاریخچه خرید و جزئیات سفارش وارد اطلاعات سازمان شوید و فیلدهای مورد نیاز را تکمیل نمایید